A Sportiskola újabb EB érmesét köszöntötte

GYORSASÁGI GÖRKORCSOLYA EURÓPA BAJNOKSÁG

Húsz év után újra aranyérmet ünnepelhet a magyar női tornasport.

Izgő-mozgó sportfoglalkozás

Mercs Abigél III. a junior görkorcsolya EB. váltóban

Szeminárium,- oktatóterem kiadó!

A belváros peremén, a kórházzal szemben 30-35 fő egyidejű befogadására alkalmas 60 nm-es terem...

Szurkoljunk együtt Dévai Boginak

Sportiskola szakosztályai

Kick-box Slovak Open 2018

11 ország, 90 klub, 945 versenyzőjének a részvételével február 23-25-ig Pozsonyban rendezték meg a Slovak Open WAKO kick-box nemzetközi tornát, amelyen a Controll Sportegyesület 11 versenyzője lépett tatamira, összesen 4 arany,-6 ezüst,- és 10 bronzéremmel tértek haza.

A legfiatalabb korosztályban egyelőre még csak bontogatja szárnyait Németh Kristóf, aki fegyelmezett versenyzésének köszönhetően -37 kg kick-lightban első nemzetközi érmét szerezte meg Pozsonyban.

Koledics Dávidnak kadett 2. -57 kg-ban ezúttal nem sikerült érmet szereznie, ettől függetlenül több győztes mérkőzést produkált, amellyel bizonyította, hogy felkészülése jó irányban halad.

Varga Kevin junior -57 kg-ban még rutintalannak számít a kick-box nemzetközi porondján, taktikailag van hová fejlődni, light-contact bronzérme a további munkához erőt adhat.

Női mezőnyben két versenyzőnk indult. Szakál Diána –aki egyben kung fu versenyző is- 60 kg-ban a felnőttek között a dobogó harmadik fokáig jutott, míg Takács Viktória junior és felnőtt -65 kg-ban is értékes érmeket és ranglista pontokat szerzett.

Bolfán Ákos a junior mezőny egyik legerősebb súlycsoportjában -69 kg-ban taktikailag szépen felépített küzdelmekkel és koncentrált versenyzéssel light-contactban bronzot míg kick-lightban ezüstöt szerzett.

Takács Patrik junior -74 kg-ban kezdő versenyzőnek számít, súlycsoportjában jó fizikumú sportolóként megállta a helyét, két bronzéremmel zárt.

Szász Krisztofer junior -74 kg kick-lightban kitűnő megoldásokkal nyerte meg mérkőzéseit, így megérdemelten szerzett aranyérmet, light-contactban bronzéremig jutott. A felnőttek mezőnyében -69 kg kick-ligthban nehéz sorsolást kapott. Olykor indokolatlan bírói ítéletek mellett is sikerült bronzérmet szereznie.

Bárdosi Sándor a tavalyi év -79 kg-os kick-light válogatottja idén egy súlycsoporttal lejjebb -74 kg-ban indul. Pozsonyban simán jutott be a kick-light döntőjébe, ahol 2 ponttal maradt csak alul a súlycsoport aktuális magyar válogatottjával szemben.

Bolfán Ádám és Szmolek Emanuel –ahogy a Karlovac Openen- Pozsonyban is bebizonyította, hogy -79 kg junior és felnőtt korcsoportban light-és kicklight szabályrendszerben is számolni kell velük. Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak mindkét nap küzdelmeiben, mind technikailag, mind taktikailag. A leírtakat jól tükrözi Ádám junior és felnőtt light-contact aranyérme, junior kick-light ezüstérme illetve Emanuel junior és felnőtt light-contact ezüstérme, felnőtt kick-light aranyérme.